Du leser:
Familiekirka med julegave til barn med funksjonsnedsettelse i Uganda

Familiekirka med julegave til barn med funksjonsnedsettelse i Uganda

Avatar photo

Familiekirka i Lindesnes fikk inn 125.000 kroner til Sarons Dal sitt nye senter for sårbare barn i Uganda.

Det er Sarons Dal som melder om den gavmilde menigheten på sørlandet. Inger Reme Igland var i Sarons Dal i påsketider og fikk se filmen fra Uganda med de funksjonsnedsettende barna. Det gjorde så sterkt inntrykk at inntektene av julemessa i Familiekirka i Lindesnes forrige lørdag gikk til det nye senteret i Uganda. Og resultatet ble fantastiske 125.000 kroner.

Julemessa inneholdt typiske juleartikler og alt var hjemmelaget. Her hadde komiteen og andre frivillige lagt ned et enormt arbeid gjennom høsten – og det var noe for enhver smak. Stemningen var god, og køene var lange til salgsborene.

Fantastisk engasjement

Det var Hans Martin Skagestad, fersk leder i Sarons Dal, som var julemessas gjest og som introduserte arbeidet i Uganda. Han fortalte fra sin reise til senteret i sommer der han så dette fantastiske arbeidet med egne øyne, og ikke minst fikk se det store senteret som skal innvies i Uganda i slutten av januar.

– Det er utrolig imponerende det som skjer her i dag. Det er fantastisk å se engasjementet som ligger bak, og at alle inntektene går til arbeidet i Uganda, sier Hans Martin begeistret, idet han fortsetter:

Les også

Viktig partnerskap

– Det er avgjørende for oss å besøke menigheter. Vi har jo partnerskap med disse, og disse menighetene trenger vi for å drive misjon. Dessuten er det gøy med julemesser. Den er jo helt annerledes enn vanlige møter. Og så får jeg anledning til å kjøpe julegaver, sier Hans Martin Skagestad og smiler lurt.

Det er tydelig at Ingen Utelatt engasjerer og griper hjertene. Takk til Familiekirka for en fantastisk julemesse, og for den store gaven til de funksjonsnedsettende barna i Uganda.

© 2023 Jesus People.

Få en ukentlig dose med inspirasjon

Abonner for å motta inspirasjon rett i innboksen din.
Bli inspirert daglig!

Få en ukentlig dose med inspirasjon

Abonner for å motta inspirasjon rett i innboksen din.
Bli inspirert daglig!