Du leser:
Bønnekonferanse i Haugesund: – Vil forløse Guds herlighet over landet

Bønnekonferanse i Haugesund: – Vil forløse Guds herlighet over landet

Avatar photo

3-7 januar braker det løs med bønnekonferanse i Maritim hall i Haugesund. Da samles en rekke kjente forkynnere, lovsangsledere og evangelister for å be og inspirere innfor et nytt år.

Det er menigheten Troens Ord, til vanlig lokalisert på Koparvik i Karmøy, med Birger Wroldsen som pastor, som inviterer til konferansen.

Vil forløse Herrens herlighet

– Tenk å starte ett nytt år sammen med Guds folk fra hele landet til bønn, lovsang, innvielse, forbønn for land og folk, sterk undervisning, nydelig felleskap – ja rett og slett dager som vil gi inspirasjon og retning for året og det viktige arbeidet som vi alle er en del av, sier Birger Wroldsen.

– Vi tror dette vil forløse Herrens herlighet og vi gleder oss veldig.

«Guds herlighet» er motto for konferansedagene.

– Vi vil sette fokus på forbønnstjenesten, Israel, aktuelle samfunnstemaer som vi må ta på alvor. Vi vil be målrettet og be for landet.

Fokus på bønn

På spørsmål om hvorfor så mange forkynnere er invitert til samme konferanse, svarer Wroldsen at han tror på at man i et sterkt fellesskap vil forløse Guds herlighet på en spesiell måte.

Menigheten ser med takknemlighet tilbake på forrige års konferanse, der Guds nærvær var merkbart til stede.

Nå vil menigheten igjen sette fokus på bønn og det som ligger på Guds hjerte for denne tiden.

– Det kommer folk fra hele landet som lengter etter vekkelse og gjennombrudd for Guds rike i vår nasjon, sier Wroldsen.

Vil dele sitt hjerte

Blant forbynnerne og lovsangerne som deltar er den svenske sangeren Ulf Christiansson. Han vil også i en egen sesjon på lørdagen dele det som ligger på hans hjerte. Roar Sørensen fra IsraelNext vil sette fokus på Israel og situasjonen der.

Les også

Håkon Fagervik fra Bønnesenteret i Levanger leder bønnesamlingene på morgenene og vil også forkynne i konferansen sammen med pastor Dennis Greenidge fra Worldwide Mission Fellowship i London, pastor Albert fra Pinsekirken i Volda, evangelist Randi Filtvedt Johansen , Line Sofie Apeland, Kjell Haltorp , Birger Wroldsen, Hilbert Norheim, Truls Olufsen-Mehus og John Arve Lunde er andre som vil delta i konferansen.

Inger Anita og Kjetil Olsen med team vil lede lovsangen.

Mens konferansedeltakerne må melde seg på til sesjonene som går på dagtid, blir kveldsmøtene åpne for alle.

– Mange av forkynnerne vil bare bli å høre på dagtid, så vi vil oppfordre så mange som mulig til å melde seg på og få med seg hele konferansen. Vi registrerer med gledeat det er påmeldt hele grupper fra enkeltmenigheter rundt om i landet. sier Wroldsen.

Både frafall og fornyelse

– Vi tror Guds herlighet vil forløses sterkt over Guds menighet i tiden som kommer. En tid med sterkere åndens enhet, forsoning mellom Guds folk og en fornyet kjærlighet og erfaring av Jesus vil prege vekkelsesfolket i tiden som kommer. I en tid med frafall og kompromisser så er det ett folk som reiser seg og utgjør en forskjell i vår nasjon, sier Birger Wroldsen.

© 2023 Jesus People.

Få en ukentlig dose med inspirasjon

Abonner for å motta inspirasjon rett i innboksen din.
Bli inspirert daglig!

Få en ukentlig dose med inspirasjon

Abonner for å motta inspirasjon rett i innboksen din.
Bli inspirert daglig!